تدوین راهبردهای مجتمع فولاد ویان برای سال 94

تدوین راهبردهای مجتمع فولاد ویان برای سال 94

مجتمع فولاد ویان به عنوان مدرن ترین کارخانه تولید فولاد در ایران و همینطور بزرگترین تولید کننده فولاد ساختمانی در غرب کشور و در راستای چشم انداز و ماموریت خود ، با برگزاری مداوم کمیته های مختلف تصمیم سازی و پشتیبانی از توسعه نظام ها و سیستم های بهبود، دستاوردهای ارزشمندی را در سال 93 کسب نموده است. این سازمان با وجود تمامی موانع موجود و مشکلات ناشی از تحریم های اقتصادی و رشد پایین اقتصاد کشور، توانست در سال 93 با ایجاد مکانیزم های مختلف کاری بیش از هشتاد درصد هدف گذاری تولید خود را محقق سازد.

در راستای تدوین راهبردهای مجتمع فولاد ویان با دستور قائم مقام مدیر عامل، جناب آقای دکتر علیرضا حاجی شفیعی و مدیریت کارخانه، آقای مهندس ابومحبوب و با حضور اعضای کمیته عالی تحول مجتمع فولاد ویان جلسه ارائه اهداف و تدوین راهبردها برای سال 94 برگزار گردید. این جلسه که با حضور مدیران و سرپرستان سازمان و نمایندگان واحد های مختلف تشکیل شده بود در نهایت با بررسی وضعیت واحد ها و برنامه های انجام شده در سال 93 و تدوین شده برای سال 94 پایان یافت.

مجتمع فولاد ویان در سال 1393 توانست با همت کارکنان و با وجود مشکلات ناشی از تحریم های بین المللی بیش از 93 درصد خرید های خود را پوشش داده و کیفیت اقلام خریداری شده را افزایش دهد، پیرو سیاست های تعیین شده در واحد بازرگانی مجتمع فولاد ویان و با اتخاذ سیاست های مناسب، این واحد توانست با همکاری کارخانه، مدیریت موجودی های سازمان را به گونه ای تنظیم نماید که با کمترین مشکل در راستای تولید محصولات، با مشکلات تامین قطعات و مواد اولیه نیز مقابله گردد. توسعه نظام IT در واحد بازرگانی مجتمع فولاد ویان منجر به ایجاد پایگاه داده های ارزشمند از وضعیت فعالیت تامین کنندگان این سازمان نیز گردیده است که در برنامه های این واحد سازماندهی مجدد فرآیند های کار با تامین کنندگان از اصلی ترین فعالیت ها برای سال آینده در نظر گرفته شده است.

این سازمان در سال 93 با توسعه سیستم های فناوری اطلاعات و ارتباطات در کارخانه به گونه ای عمل نموده است که هم اکنون بیش از شصت و پنج درصد از فعالیت های کلیه واحد های سازمان بطور نرم افزاری در حال انجام می باشد و با برنامه ریزی انجام شده می بایست، این سازمان کلیه فعالیت های خود را با استفاده از نرم افزار های مختلف طراحی شده انجام دهد. مدیران مجتمع فولاد ویان با عنایت به نقش مهم توسعه نظام MIS تا کنون چندین گروه را در سازمان جهت توسعه قابلیت های نظام ارتباطات داخلی فعال نموده اند.

واحد ساخت و تولید مجتمع فولاد ویان در راستای اهداف و سیاست های واحد مهندسی تاکنون توانسته است با صرف بیش از 27000 نفر ساعت کاری و با ساخت بیش از بیست و چهار هزار قطعه در سال 93 بیش از 65 درصد نیاز این سازمان به ساخت قطعات را در داخل مجتمع تامین نماید، لازم به ذکر می باشد با توجه به سیاست های مجتمع فولاد ویان در جهت حمایت از کارگاه های منطقه سایر نیازهای این سازمان از سازندگان محلی قطعات تامین گردیده است. واحد مهندسی مجتمع فولاد ویان به منظور مقابله با تحریم های بین المللی و افزایش توانمندی متخصصان داخلی، با انجام مهندسی معکوس بر روی برخی از قطعات کلیدی خارجی، دانش فنی تولید این قطعات را جهت ساخت در داخل ایجاد نموده است، همچنین توسعه نظام TPM با اجرای بیش از 96 درصد PM جهت تجهیزات و همینطور خرید و نصب تجهیزات CM مقدور گردیده است. این سازمان بنا دارد با جاری سازی بیش از 65 درصد نظام CM در راستای کاهش هزینه های سازمان و خرابی های تجهیزات و قطعات اقدام نماید. توسعه نظام مدیریت مستندات شرکت با استفاده از نظام IT از فعالیت های مهم واحد مهندسی مجتمع فولاد ویان می باشد که تا کنون بیش از ده درصد از آن محقق گردیده و قرار است تا پایان سال به هفتاد درصد افزایش یابد.

در راستای توسعه جایگاه رقابتی سازمان در بازار و همچنین افزایش رضایت مشتریان، مجتمع فولاد ویان در نظر دارد سیاست های جدیدی را در این راستا اتخاذ نماید، بر این اساس واحد های مختلفی مسئولیت یافته اند تا با اجرای پروژه های مختلف به این فرآیند یاری رسانند. واحد آزمایشگاه با توسعه توان تجهیزاتی خود توانسته است زیر ساخت های مناسبی را در حوزه آنالیز های آزمایشگاهی تولید فولاد ایجاد نماید، واحد کنترل کیفیت با توسعه فرآیند های مرتبط با مشتریان و تامین کنندگان نیز گام های بلندی را در این راستا برداشته است، در حوزه تولید محصولات فولادی نیز به رغم مشکلات موجود و تحریم های اقتصادی گام های بلندی برداشته شده و اهداف سازمان به طور قابل ملاحظه ای محقق شده است.

به منظور توسعه زیر ساخت های مجتمع فولاد ویان، واحد سیالات و تاسیسات توانست با اجرای پروژه های مختلف در سال 93 و همیطنور استفاده از توانمندی های متخصصان این واحد دستاوردهای گوناگونی را در زمینه های مختلف کسب نماید، بر این اساس اجرای پروژه های آبگرد SVC، تصفیه خانه فاضلاب، نصب مخزن هوایی به منظور تامین آب مصرفی مجتمع، راه اندازی خط آب شرب، تفکیک فیوز ها و نصب Situp power در سیستم برق واحد آبرسانی و ... از پروژه های مهم این واحد در بخش توسعه زیر ساخت های کارخانه بوده است. همچنین واحد برق فشار قوی نیز با تحقق اهداف و برنامه های خود همچون بهره برداری از SVC و سوئیچ گیر ها و همچنین کاهش میزان توقفات، توانسته است گام های مهمی در این راستا بردارد.

در حوزه نظام مدیریت منابع انسانی نیز اهداف و راهبردهای سازمان مبنی بر افزایش رضایت و انگیزه کارکنان، افزایش و توسعه مهارت و همینطور ارتقاء ارتباطات قرار گرفته است و علی رغم مسائلی که به رغم مشکلات اقتصادی بر سازمان تحمیل گردید، اهداف تا حد قابل ملاحظه ای محقق شده است و زیر ساخت های بسیاری ایجاد گردیده و یا در حال ایجاد می باشد که این امور با توجه به اهداف مدیران کلان شرکت تاثیر قابل ملاحظه ای بر اهداف متعالی مدیریت منابع انسانی خواهد گذاشت، اگرچه در سال 93 پروژه های ارزشمندی به پایان رسید واقدامات موثری جهت بهبود سرانه خدمات فرهنگی/ ورزشی و زیر ساخت هایی چون رستوران به پایان رسید لذا در سال آینده مجتمع فولاد ویان شاهد اقداماتی در راستای عملیات ساخت مهمانسرای شمال، رختکنی مجهز تر، ارتقاء واحد آموزش و خدمات آموزشی و ... خواهد بود.

در بخش نظام مدیریت مالی و حسابداری شرکت تعامل با سازمان های خارجی چون مالیات، بیمه و ... همچون گذشته انجام خواهد پذیرفت و توسعه توان و مهارت های واحد مالی در راستای افزایش رضایت مشتریان و ذی نفعان خارجی در دستور کار قرار دارد.

در سال 94 در حوزه ایمنی، بهداشت و محیط زیست سالی پربار خواهد بود و بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، پروژه های مهمی به اجرا در خواهند آمد لذا تقویت تیم های واکنش در شرایط اضطراری، اندازه گیری عوامل زیان آور محیط کار، تکمیل شبکه آب آتش نشانی، ایجاد سیستم اعلان حریق جهت نقاط پرریسک، حضور در نمایشگاه محیط زیست همچون سال های پیش، نصب سیستم آنلاین بر روی خروجی فاضلاب و دودکش، توسعه فضای سبز کارخانه، پروژه ارزیابی ریسک و ... از مهمترین پروژه های بهبود در این حوزه خواهد بود، روند روی داده در حوزه های مختلفی از جمله بهبود وضعیت ایمنی محیط کار، ارتقاء سلامت کارکنان و بهبود وضعیت زیست محیطی، نوید روزهایی را می دهد که مجتمع فولاد ویان به عنوان یکی از پیشگامان در صنعت سبز، افتخارات بزرگی را نصیب خود نماید، تقدیر نامه های سازمان محیط زیست از فعالیت های واحد HSE مجتمع فولاد ویان در سال 93 گواهی بر این مدعاست. یکی از حوزه هایی که با توجه به حساسیت های سازمان و صنعت فولاد مورد توجه می باشد، در زمینه کاهش حوادث می باشد که به حمدالله، با حمایت مدیران و همت پرسنل متخصص حوزه HSE بهبود های شگرفی ایجاد گردیده است، کاهش تعداد روزهای ازدست رفته و افزایش آمادگی واکنش در شرایط اضطراری از مهمترین اهداف سال 1394 در واحد ایمنی، بهداشت و محیط زیست می باشد.

در حوزه تعمیرات و نگهداری، نظام انبار داری، تامین و تدارکات، تامین مواد اولیه و سایر حوزه های سازمان، راهبردهایی معین شده است که سال 94 را سالی پرکار و مهم برای مجتمع فولاد ویان قرار داده است. در حوزه تعمیرات و نگهداری با توجه به فعالیت های مهم و اساسی انجام شده در سال گذشته، در راستای سیاست کاهش توقفات و هزینه های تولید و همینطور به منظور افزایش کارکرد تجهیزات برنامه ریزی های بر همین مبنا برای سال 94 تنظیم گردیده است. در حوزه نظام انبار و سفارشات، بهبود نظام انبارش و بهبود نظام مدیریت موجودی ها از مهمترین اهداف این حوزه می باشد که اصلاح چیدمان یکی از مهمترین پروژه ها در این حوزه می باشد.

در حوزه تدارکات همدان سیاست های تدوین شده بر اساس سه فاکتور اصلی قیمت، کیفیت و زمان به همراه توجه به بومی سازی ساخت قطعات در چارچوب استراتژی های این واحد گنجانده شده است.

با توجه به هدف توسعه سطح تعالی و زیر ساخت های سیستمی مجتمع فولاد ویان فعالیت های مختلفی در حال انجام می باشد که ایجاد گروه های بهبود در کلیه واحد های سازمان و ارائه پروژه های مختلف از حوزه های متفاوت تاییدی است بر توانمندی خانواده فولاد ویان در عرصه بهبود. پروژه های ارائه شده حدی والا از خلاقیت و کارتیمی را به همراه تلاشی ستودنی عرضه نموده اند. توسعه استاندارد های سازمانی در سال جدید یکی از راهبردهای مهم مجتمع فولاد ویان خواهد بود.

مجتمع فولاد ویان با حمایت مدیران ارشد خود در سال 93 توانست با اجرای فعالیت های اجرایی گوناگون گام های اساسی را جهت نیل به اهداف کلان خود بردارد و بر این اساس اهداف، برنامه ها و سیاست گذاری های سازمان برای واحد های مختلف در سال 94 نیز انجام گردید تا در این مسیر گام بلند دیگری آغاز گردد. امید است در سال آینده به لطف خداوند متعال، حمایت مدیران ارشد سازمان و تلاش پرسنل مجتمع فولاد ویان چون گذشته شاهد موفقیت سازمان در دستیابی به اهداف خود باشیم.

تاریخ درج: 1393/12/28 منبع خبر: واحد سیستم ها و روش ها
طراحی وب سایت و سئو توسط کاسپید
Of course, Rolex doesn't make every type of watch you want and rolex replica isn't the best at everything, but there is no denying that in addition to their enviable brand image, they made very good timepieces. One of the ironies of Rolex is that the pieces most popular to watch lovers are not the pieces that Rolex sells rolex replica the most of. Ask a "watch guy" what the best Rolex watch is and most of us will point to something in rolex replica sale the "Oyster Professional" collection, such as a Submariner or GMT-Master (among others). Ask Rolex where most of their sales comes from, and they will tell you something completely different. From a business perspective, rolex replica sale will share that Datejusts, especially women's models with diamonds, are the most popular rolex replica sale products in their collection. So yes, watch lovers and "the general public" have replica watches sale different watch tastes.